KIKS KAKAV SE NE PAMTI: Da li je ovo najveći promašaj u istoriji Premijer lige? (VIDEO)

Simus Kolman

Fudbaler Evertona Simus Kolman glavna je tema svih fudbalskih razgovora posle neverovatnog promašaja u proteklom kolu Premijeršipa.

Fudbaleri Evertona poraženi su od Svonsija sa 1:2 (1:2) u utakmici 23. kola Premijer lige koja je odigrana u ponedeljak.

Svonsi je poveo golom Gilfija Sigurdsona iz jedanaesterca u 17. minutu utakmice, a izjednačenje domaćoj ekipi doneo je Džek Kork autogolom devet minuta kasnije. Konačan rezultat postavio je Andre Aju u 34. minutu.

Međutim, domaći tim je u poslednjim trenucima susreta mogao do izjednačenja. Posle kornera Simus Kolman je bio u izglednoj šansi, ali je uspeo da uradi ono što je prosto bilo nemoguće – da promaši sa metar razdaljine!

To je njegov tim skupo koštalo pošto je Everton bez trijumfa u poslednjih pet kola i nalazi se na 12. poziciji sa 29 bodova. Svonsi je, posle dve vezane pobede, a šeste od početka sezone, na 15. mestu na tabeli sa četiri boda manje.

U narednom, 24. kolu, Svonsi dostuje Vest Bromviču, dok Everton dočekuje Njukasl.