KORONA VIRUS TRESE ABA ligu: Košarkaš na poluvremenu saznao da je pozitivan

U prvom kolu ABA lige, u slovenačkom derbiju Cedevita je savladala Krku 77:69 ali je meč pao u drugi plan nakon saznanja da je jedan igrač domaćih pozitivan na korona virus.

lopte
abaliga.com

Ono što je posebno interesantno i što dodatno komplikuje situaciju  jeste činjenica da je on rezultat testiranja saznao tek na poluvremenu utakmice.

Nije poznato o kojem igraču se radi, međutim portal “meridianbetsport.ba” saznaje da je reč o Alenu Hodžiću.

Košarkaši Cedevita Olimpije su se testirali nakon povratka u Sloveniju iz Francuske gde su igrali meč Evrokupa protiv Nantera i tada su svi rezultati bili negativni.

Procedura je ponovljena  prilikom dolaska košarkaša u dvoranu zbog starta regionalne lige i rezultati su trebali da budu poznati tek dan posle utakmice, ali su već na poluvremenu klubovi dobili informaciju da je jedan od igrača “ljubičastih” inficiran.

Shodno protokolima, svi igrači i stručni štab Cedevita Olimpije i Krke će provesti naredna 24 sata u izolaciji, a biće najverovatnije urađena nova testiranja.

Ostaje da se vidi da li će slovenački klubovii igrati svoje mečeve ABA lige sledećeg vikenda.