Ako ste noćaš spavali! Pogledajte trenutke u kojima je odlučena POBEDA SRBIJE nad Hrvatskom (VIDEO)

Srbija-Hrvatska
Printscreen

Košarkaši Srbije plasirali su se u polufinale olimpijskog turnira u Rio de Žaneiru, pošto su u foto-finišu pobedili Hrvatsku sa 86:83.

Četvrti “Balkanski okršaj” Srbije i Hrvatske od raspada zemlje ponovo je pripao reprezentaciji Srbije!

Utakmica je bila neizvesna i prilično izjednačena, ali su na kraju izabranici Saše Đorđevića pokazali veću zrelost i smirenost naročito u finišu kada su se gađali slobodni udarci.

Hrvatska reprezentacija bolje je počela meč i posle dve četvrtine bilo je 38:32 za kockaste. Ipak, u nastavku srpski tim je stigao i prestigao Hrvate naročito zahvaljujući odličnoj seriji Bogdana Bogdanovića, a tu su bili i Jović, Jokić i Teodosić.

Hrvati su još jednom uspeli da preokrenu utakmicu u svoju korist, krenuli u žestoku seriju i tako u poslednje trenutke utakmice ušli sa 73:72.

Ako ste noćas spavali, evo najzanimljivijih trenutaka:

Tako se ušlo u penal završnicu gde je mirnija bila ruka srpskih košarkaša. Junak meča bio je Nikola Jokić, koji je u završnici, kada je situacija dostigla vrhunac, hladnokrvno pogodio sva četiri slobodna bacanja.

Konačan rezultat – 86:83 za Srbiju koju u polufinalu čeka Australija.