LAKO I UBEDLJIVO: Zvezda dominirala nad Galatasarajem sa čak 30 razlike

Zvezda je prva na tabeli Grupe A Evrokupa sa četiri pobede i jednim porazom, dok Galatasaraj ima dva trijumfa i tri poraza, te je sada četvrti.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu Galatasaraj sa 87:57 (26:13, 18:13, 25:21, 18:10) u petom kolu Grupe A Evrokupa.

Zvezda je u punoj hali “Aleksandar Nikolić” posle nešto lošijeg početka i “rezultatske klackalice” postepeno počela da preuzima kontrolu.

Raspoloženi su bili Beron i Regland, koji su prvo poluvreme završili sa po 12 poena, a pravu podršku pod košem imali su u Cirbesu.

Čvrstom odbranom pred kraj prve i na početku druge četvrtine stekli su dvocifrenu prednost, koju Galatasaraj nikako nije uspeo da smanji.

Drugi deo utakmice protekao je u potpunosti u znaku crveno-belih, koji su konstatno održavali oko 20 poena prednosti.

Najefikasniji u pobedničkog ekipi bio je Džo Regland sa 21 poena, a uz to je imao i četiri skoka i dve asistencije. Bili Beron ubacio je 16 poena, uz sedam skokova i pet skokova, a Majk Cirbes postigao je 15.

U timu Galatasaraja istakao se Tai Vebster sa 16 poena, dok je Zek August dodao 14.