KRAJ: Crveno-beli na ‘+6’ pred revanš u Litvaniji, Zvezda – Ritas 88:82

Crvena zvezda je u prvoj utakmici osmine finala Evrokupa savladala Lijetuvos Ritas rezultatom 88:82 (23:27, 22:14, 25:19, 18:22).

Mogli su crveno-beli da trijumfuju i ubedljivije pošto su na kraju treće četvrtine imali 10 poena viška, na početku četvrte i 12 (72:60), ali su i Litvanci mogli da izvuku manji poraz pa bi moglo da se kaže da su na kraju obe strane zadovoljne postignutim.

Kod Crvene zvezde najefikasniji je bio Boban Marjanović sa 21 poenom, Tadija Dragićević je ubacio 16, a Demarkus Nelson 13 poena. Na drugoj strani najveće glavobolje srpskom timu zadavao je Sejbutis sa 17 poena, Gecevičijus je ubacio 14, a Palasios i Kuk po 13 poena.

1. četvrtina – 23:27, Bobi Marjanović već na 11 poena

Prve poene na meču postigao je Marko Tejić. Dva šuta Songaile na startu meča su izblokirana, što je izazvalo delirijum navijača u Pioniru. Iz teške situacije pogodio je i Boban Marjanović – 4:2. Jaaakaaa Blažiiič! Slovenac je u trećem minutu meča zakucao na maestralan način, a potom je usledio njegov lavovski krik oduševljenja.

Utakmica je počela žestokim tempom, a to je dovodilo do grešaka sa obe strane. Na šest minuta pre kraja prve deonice gosti su prvi put poveli – 6:8. Poenima Marjanovića i Blažiča Zvezda je preokrenula.

Kad je teško – Marjanović. Zvezdin gorostas do sada je postigao već osam poena, a rezultat je 16:18. U prvoj četvrtini gosti dobro šutiraju, pa Kuk i Songaila donose prednost od 21:23.

2. četvrtina – 22:14, Izvanredna rola Marka Tejića – osam poena za 20 minuta

Očajan start i jedne i druge ekipe u ovoj deonici, ali se iz sivila prvi izdigao domaći tim. Napravili su crveno-beli seriju od 9:2 i poveli sa 32:29. Mlađani Tejić nije podlegao pritisku i punim tribinama, postigao je šest poena dosad (17′). Babrauska je trojkom doneo novu prednost Ritasu – 37:39. Borbenost Marka Simonovića se isplatila, Blažič je nakon njegovog skoka bio precizan van linije 6,25. Lazić je izazvao erupciju oduševljenja u Pioniru postignutom trojkom u poslednjim trenucima prvog poluvremena – 45:41.

3. četvrtina – 25:19, Raspucao se Tadija Dragićević

Zvezda je napravila seriju od 10:0, računajući i završetak prvog poluvremena. Ulaz Nelsona i trojka Lazića doneli su domaćinu rezultat 50:41. Domaćin je dominantniji i u ”bananama”, izblokirali su devet puta šut gostiju, dok je Ritas to uradio jednom.

Brzopletu igru Zvezde iskoristio je gost i napravio je seriju od 7:0 za rezultat 55:52. Tadija Dragićević je tek iz četvrtog pokušaja pogodio trojku, a to isto učinio je i Dženkins prvim poenima na susretu – 65:57.

I ide nova trojka! I opet Dragićević! Rezultat pred poslednju deonicu je 70:60.

4. četvrtina – 18:22, Zvezda usporila ritam

Boban Marjanović igra sjajnu utakmicu, postigao je do 33. minuta petnaest poena i imao je pet skokova. Bobi teroriše gostujuće centre koji nemaju rešenja za njegov skok – 76:67. Problem za domaći tim je što je iz igre zbog pet ličnih grešaka izašao najbolji odbrambeni igrač Branko Lazić. Nelsonovu lakomislenost iskoristio je Omar Kuk, trojkom je približio svoj tim na 79:74. Sjano igra i Tadija Dragićević, 16. poenom doneo je 82:78 sto sekundi pre kraja. Uoči poslednjeg minuta Zvezda je imala sedam poena prednosti (85:78), ali je slabim zagrađivanjem posle promašenih bacanja dozvolila gostima da poentiraju i ponovo smanje na -5, 45 sekundi pre kraja meča.