KROZ DRAMU DO BRONZE: Milica donela NOVU MEDALJU Srbiji, nikad neizvesnija odluka o plasmanu!

Milica Starović
Facebook.com/Kajakaški savez Srbije

Milica Starović osvojila je treću medalju za kajakaški tim Srbije na Svetskom prvenstvu u Račicama u Češkoj.

U finalu trke kajaka jednoseda na 200 metara kroz cilj Milica je prošla kao treća, u vremenu od 39.564, a do medalje je došla kroz neobično dramatično borbu sa konkurentkinjom iz Slovenije. Na kraju su obe kajakašice bile pobednice.

Posle borbe koja je do samog kraja bila neizvesna, sudijski tim dugo je odlučivao o konačnom rezultatu trke, budući da je Milica kroz liniju cilja prošla u istom hiljaditom delu sekunde kao i predstavnica Slovenije Špela Ponomarenko Janić.

Sudijska odluka, koja se retko donosi, bila je da Milica Starović i Slovenka podele bronzanu medelju.

Zlatno odličje osvojila je olimpijska šampionka iz Rija, Novozelanđanka Liza Kerington (38.433), dok je drugo mesto na pobedničkom postolju pripalo Dankinji Emi Astrand Jorgensen, sa vremenom 39.001.