Krstić briljirao, Efes izgubio: Srbinova 22 poena nedovoljna za pobedu

Košarkaši Efesa su doživeli prvi poraz u Evroligi pošto su na svom terenu izgubili od Žalgirisa 62:65.

U redovima Efesa najbolji je bio Nenad Krstić sa 22 poena i pet skokova ali nije imao raspoloženih saigrača pošto niko drugi u njegovoj ekipi nije bio dvocifren. Najefikasniji u gostujućoj ekipi su bili Edgaras Ulanovas sa 19 poena i Arturas Milaknis sa 14.

Gosti su bolje počeli meč i početkom druge četvrtine su imali plus sedam. Efes se brzo vraća u meč i poenima Krstića vodi sa 22:21. Ipak, Žalgiris uzvraća i na poluvreme odlazi sa 26:34.

Efes nije dolazio do svoje igre pa su gosti krajem trećeg perioda vodili sa 12 razlike. Ipak, domaća ekipa trojkom Drejpera stiže na minus dva na šest i po minuta do kraja. U samom finišu Osman smanjuje na 60:62, Ulanovas pravi faul u napadu ali je Drejper potom izgubio loptu pa je Žalgiris na kraju slavio.