Kup Srbije: ‘Brđani’ rasturili ‘Zmajeve’ i u revanšu, Čukarički prvi finalista

Fudbaleri Čukaričkog prvi su finalisti Kupa Srbije u fudbalu za sezonu 2014/2015.

Čukarički je i u revanšu bio ubedljiv protiv Voždovca sa 4:1, te ukupnim rezultatom 6:1 stigao do prvog finala u istoriji kluba.

Tim sa Banovog brda će u finalu igrati sa boljim iz duela Jagodine i Partizana, koji je dobio prvi meč u Humskoj sa 3:0. Revanš je na programu od 19h.

Čukarički je već u sedmom minutu potvrdio na Dušanovcu plasman u finale, pogotkom Bojana Ostojića, ali samo sedam minuta kasnije Nemanja Zlatković vraća domaćina u egal golom iz penala, koji je igranjem rukom skrivio Lukas Pjasentin.

Usledila je izjednačena borba do pola sata pre kraja kada Slavoljub Srnić spektakularnim udarcem „škorpionom” sa ivice kaznenog prostora posle slobodnog udarca vraća Brđane u vođstvo.

Desetak minuta kasnije sve je bilo definitivno rešeno posle isključenja igrača Voždovca Tome Kitanovskog.

Samo tri minuta kasnije Čukarički je dotukao rivala, Nikola Stojiljković je postigao treći gol za goste. Konačan rezultat postavio je Staniša Mandić u nadoknadi vremena.