Kup Srbije: Čuka izbacila Vošu, Voždovac pobedio Spartak na ‘krovu’, ‘Ćurani’ slavili u Nišu

U sredu su odigrane utakmice četvrtfinala Kupa Srbije, a u nastavak takmičenja plasirali su se Voždovac, Čukarički, Jagodina i Partizan.

Čukarički i Vojvodina, konkurenti za plasman u evropska takmičenja, odmerili su snage na Banovom Brdu. Domaćin je poveo posle deset minuta igre pogotkom Regana, a već u 13. minutu izjednačio je Poletanović. Tek što je počeo nastavak meča, „Brđani” su ponovo došli do prednosti – 2:1. Tim rezultatom je i okončan meč.

Radnički je dočekao Jagodinu na svom terenu, a „Ćurani” su do poluvremena imali minimalnu prednost koju im je obezbedio Bojić. Ispostavilo je da je bio i konačan rezultat meča.

U Zaplanjskoj ulici na Voždovcu na ”krovu” tržnog centra gostovao je Spartak. Stefan Babović je pogodio za „Zmajeve” u 14. minutu i sa rezultatom 1:0 se otišlo na odmor. Isti igrač je u trećem minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena obezbedio svom timu prolazak u polufinale, a sve što je gost uspeo jeste da smanji rezultat u 95. minutu.