Kvalifikacije za EP: Englezi ubedljivi, smešan pogodak Ibre, Partizanov Ilić zatreso mrežu, favoriti sigurni

Fudbaleri Španije pobedili su Ukrajinu sa 1:0, dok je Engleska sa 4:0 bila ubedljiva protiv Litvanije, u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Na programu su bili dueli u grupama C, E i G, a minimalni trijumf ostvarila je selekcija Španije nad Ukrajinom.

Španci su u Sevilji savladali Ukrajince pogotkom Alvara Morate u prvom poluvremenu. Morata je uz malo sreće krunisao odličnu akciju Inijeste i Kokea i postigao prvi gol u nacionalnom dresu. Taj meč obeležio je i golman „Furije” Iker Kasiljas koji je jubilarni 100. put branio u takmičarskim utakmicama Španije.

Španci su i dalje drugi na tabeli, najviše zahvaljujući sjajnoj Slovačkoj koja je zadržala maksimalni učinak. Slovaci su lagano izašli na kraj sa Luksemburgom (3:0), golovima Nemeca Vajsa i Pekarika u prvom poluvremenu.

U poslednjem meču C grupe Belorusija je preokretom nadigrala Makedoniju u gostima – domaćima je prednost doneo Trajkovski već na startu, ali su Kalačev i Bordačev utišali Skoplje.

Runi je već u 6. minutu dočekao odbitak posle šuta Velbeka za vođstvo Engleske protiv Litvanaca, a pred pauzu je i Velbek zatresao mrežu, na asistenciju Hendersona. Runi je bio i asisitent za 3:0 pri golu Sterlinga, koji je dodao Kejnu za konačan rezultat posle šetnje kroz šesnaesterac.

San Marino se dobro držao protiv Slovenaca, gubio je samo sa 1:0 do 49. minuta, ali je onda počela kanonada, okončana pogotkom defanzivca Partizana, Branka Ilića u 89. minutu za 6:0. Švajcarska nije dovela u pitanje pobedu protiv Estonije, pa je na tabeli izjednačena sa Slovenijom, iza Engleske koja posle pet mečeva ima maksimalan učinak.