Kvalifikacije za EP: Island šokirao Holandiju, remi BiH i Belgije u Zenici, šest ‘komada’ Hrvata

U ponedeljak je odigrano još devet utakmica u kvalifikacijama za EURO 2016, a najveće iznenađenje priredili su fudbaleri Islanda koji su sa 2:0 pobedili selekciju Holandije.

Grupa A:
Uvodnu utakmicu od 18 časova odigrale su reprezentacije Kazahstana i Češke, a gosti u slavili sa 4:2 i tako došli do treće pobede na tri meča u kvalifikacijama.
Island je na svom terenu šokantno porazio bledu Holandiju sa 2:0, a apsolutni junak ove ostrvske države bio je Sigurdson koji je bio strelac oba pogotka. Islanđani sada imaju devet bodova iz tri meča.
U trećoj utakmici Grupe A Letonija i Turska su remizirali 1:1.

Grupa B:
Derbi večeri igrao se u Zenici gde su fudbaleri Bosne i Hercegovine dočekali jaku Bbelgiju. Sve je počelo odlično za domaće kada je u 28. minutu Džeko zatresao mrežu. Na žalost po ‘Zmajeve’, izjednačio je Naingolan u nastavku meča.
Vels je protiv Kipra zabeležio vredan trijumf i nova tri boda. Do vođstva od 2:0 došli su golovima Koterila i Robson-Kanua, a Laban je uspeo da smanji rezultat,
Izrael je izvojevao pobedu na gostovanju u Andori od 4:1 uz het-trik Damarija.

Grupa H:
Nestvarno ubedljivu pobedu ostvarila je selekcija Hrvatske koja je ponizila Azerbejdžan sa 6:0. Već do poluvremena palo je četiri pogotka, a mrežu su tresli Perišić dva puta, Kramarić i Brozović. U drugom poluvremenu je pogodio i Modrić sa bele tačke, dok je sopstvenu mrežu zatresao Sadigov.
Malta je pružila žestok otpor Italijanima, iako je od 28. minuta igrala sa igračem manje. Jedini pogodak za goste sa Čizme dao je Pele u 24. minutu.

U poslednjoj utakmici ove grupe Norveška je pobedila Bugarsku sa 2:1.