Kvalifikacije za EP: Runi i Vilšir srušili Slovence, Austrijanci pobedili u Moskvi

Fudbalska reprezentacija Engleske pobedila je danas posle preokreta u Ljubljani Sloveniju sa 3:2, u utakmici šestog kola Grupe E u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2016. godine i ostvarila šestu pobedu.

Slovenija je povela u 37. minutu golom Milivoja Novakoviča, a nakon toga dva gola postigao je Džek Vilšir, u 57. i 73. minutu. Nejc Pečnik izjednačio je u 84. minutu, a pobedu Engleskoj doneo je Vejn Runi dva minuta kasnije.

To je bio Runijev 48. gol za reprezentaciju, čime se izjednačio sa Garijem Linekerom na drugom mestu liste najboljih strelaca državnog tima. Ispred njih je Bobi Čarlton sa golom više.

U Grupi E Engleska ima maksimalnih 18 bodova iz šest utakmica i prva je na tabeli, a Slovenija posle trećeg poraza zauzima drugo mesto sa devet bodova.

U drugoj utakmici u toj grupi, Estonija je u Talinu pobedila San Marino sa 2:0 i sa sedam bodova zauzima četvrto mesto na tabeli. San Marino je poslednji sa jednim bodom.

Reprezentacija Austrije pobedila je u Moskvi Rusiju sa 1:0, u utakmici šestog kola Grupe G i učvrstila se na prvom mestu na tabeli. Jedini gol postigao je Mark Janko u 33. minutu.

Austrija je prva na tabeli sa 16 bodova, a Rusija je posle drugog poraza treća na tabeli sa osam bodova.

U drugoj utakmici u toj grupi, Lihtenštajn je na svom terenu odigrao nerešeno 1:1 sa Moldavijom. Lihtenštajn je pretposlednji peti na tabeli sa pet bodova, a Moldavija je poslednja sa jednom bodom.

Fudbaleri Ukrajine pobedili su u Lavovu Luksemburg sa 3:0, u utakmici šestog kola Grupe C i zadržali šanse za plasman na Evropsko prvenstvo.

Ukrajina je povela u 49. minutu golom Artema Kraveca, a vođstvo je duplirao Denis Garmaš u 57. minutu. Konačan rezultat postavio je Jevhen Konopljanka u 86. minutu.

Ukrajina posle šest kola zazuzima treće mesto na tabeli sa 12 bodova, a Luksemburg je poslednji sa jednim bodom.

Večeras igraju još Belorusija – Španija, Litvanija – Švajcarska, Slovačka – Makedonija i Švedska – Crna Gora.