Lester izbegava opasnu zonu: ‘Lisice’ ubedljivo savladale Njukasl

Fudbaleri Lester sitija savladali su danas ekipu Njukasla u okviru 35. kola engleske Premijer lige. „Lisice” su rutinski na svom terenu trijumfovale rezultatom 3:0.

Lester u borbi za opstanak ima 34 boda, četiri više od Sanderlenda koji je u opasnoj zoni i koji ima dva meča manje. Sa druge strane, očajni Njukasl će verovatno opstati, trenutno ima 35 bodova, ali je pretrpeo osmi uzastopni poraz u Premijer ligi.

Lester je do vođstva stigao već u prvom minutu meča, pošto je posle odlično izvedenog kornera Uloa bio siguran u skoku i glavom matirao golmana Njukasla za vođstvo od 1:0.

Posle samo 16. minuta „Lisice” su imale prednost od 2:0. Asistent kod prvog pogotka, bio je i najzaslužniji zbog nove prednosti domaćina, pošto je Albrigton poslao sjajnu loptu ka Morganu, koji nije imao previše problema da loptu „ćušne” u mrežu crno-belih.

Već na početku drugog poluvremena pitanje pobednika je bilo rešeno. Hose Uljoa je u 48. minutu, pogodio sa „kreča” za konačnih 3:0.

Lester je tako nastavio sa fantastičnim partijama, pošto je u poslednjih šest utakmica zabeležio pet pobeda.