LIGA ŠAMPIONA: “Stara dama” na korak od četvrtine finala, Lester ima ČEMU DA SE NADA (VIDEO)

lš
uefa.com

Nije bilo 14 golova kao u utorak uveče, ali i sinoć smo imali zanimljive duele u osmini finala Lige šampiona.

Fudbaleri Juventusa savladali su u gostima Porto sa 2:0 (0:0), dok je Sevilja kod kuće slavila nad Lesterom sa 2:1 (1:0) u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona.

Fudbaleri Juventusa blizu su prolasku u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su kao gosti pobedili Porto sa 2:0. Domaćin je odolevao u prvoj utakmici osmine finala, iako je od 27. minuta imao igrača manje posle drugog žutog kartona i isključenja Alesa Teljesa.

Juve je u finišu ipak došao do velike pobede, golovima Marka Pjace u 72. i Danija Alvesa u 74. minutu. Obojica su u igru ušli u drugom poluvremenu.

Što se tiče okršaja u Andaluziji, Sevilja je stekla prednost posle prve utakmice pobedom u Španiji sa 2:1 nad Lesterom. Hoakin Korea je promašio penal u 14. minutu, ali to nije poremetilo Sevilju, koja je već u 25. povela pogotkom Pabla Sarabije.

Prednost domaćinu od 2:0 doneo je Korea u 62. minutu, ali je Lester ostao u igri za prolaz dalje, pošto je Džejmi Vardi u 73. smanjio rezultat.