Lion trijumfovao u derbiju protiv PSŽ

Fudbaleri Olimpika iz Liona savladali su lidera prvenstva Pari Sen Žermen u derbiju 33. kola francuske Lige 1.

Lion je slavio minimalnim rezultatom (1:0) i tako na kratko usporio Parižane u pohodu na novu titulu.

Gosti su igrali bez najboljeg igrača Zlatana Ibrahimovića koji je povređen, a ekipa Remija Garda to je iskoristila i pobedila golom Ferija u 31. minutu igre.

PSŽ je ostao na prvom mestu na tabeli sa 10 bodova više od drugoplasiranog Monaka, dok se Lion približio četvrtoplasiranom Sent Etjenu na samo dva boda. Ovo je bio tek drugi poraz aktuelnog šampiona u prvenstvu i tek 19. gol koji je primio Salvatore Sirigu.

Srpski reprezentativac Milan Biševac odigrao je svih 90 minuta za pobedničku ekipu.

Tokom dana, Nant je pobedio Gengam (1:0), dok su Rems i Sent Etjen igrali nerešeno 2:2.