Liverpul je posle 0:0 u prvoj utakmici uspeo da slavi sa 3:1 na “Alianc areni” u Minhenu, golovima Manea i Van Dajka, dok je jedini gol Bajerna bio autogol Matipa.

Nakon tvrdog početka i odmeravanja snaga, Van Dajk je poslao dugu loptu ka Maneu, ovaj je uspeo da zaobiđe Nojera i pošalje loptu u nebranjenu mrežu.

Bajern je uspeo da izjednači 13. minuta kasnije. Matip je nespretno reagovao na ubačenu loptu peterac i ubacio je u sopstvenu mrežu.

U drugom poluvremenu Liverpul je slomio rivala sa dva gola. Prvo je Milner u 69. minutu dobro izveo korner, našao Van Dajka, ovaj se dobro odrazio i glavom smestio loptu u mrežu Bajerna.

Tim iz Minhena se otvorio, krenuo na sve ili ništa i to ih je koštalo novog primljenog gola.

Salah je u 84. minutu sa desne strane centrirao, a u šesnaestercu je Mane dobro skočio, postigao gol glavom i konačnih 3:1.

Barselona je na “Nou Kampu” ubeljdivo savladala Lion sa 5:1.

Mesi je imao svoje veče, Argentinac je načeo protivnike sa bele tačke “Panenkom” u  18. minutu.

U 33. minutu Suarez je odlično uposlio Kutinja, koji nije imao težak zadatak da zatrese mrežu.

Lion je smanjio na 2:1 u 58. minutu kolom Tusara. Lion je od tog trenutka krenuo u napad, stvorio par šansi i umalo došao do izjednačenja.

Ipak, Barselona je uspela da prelomi rivala u 78. minutu. Mesi je odlično prošao kroz odbranu Liona i postigao gol.

Od tog trenutka igra Liona se raspala, pa je Barselona uspela da postigne još dva gola, oba nakon kontre. Prvi je postigao Pike, a drugi Dembele.

Barselona i Liverpul pridružili su se Juventusu, Ajaksu, Sitiju, Junajtedu, Totenhemu i Portu u četvrtfinalu.