LŠ: Het-trik Mandžukića protiv Olimpijakosa, remi Ludogoreca i Liverpula, pobedili Juve i Real

U sredu je odigrano preostalih osam utakmica 5. kola Lige šampiona, a pobede su zabeležili Zenit, Anderleht, Arsenal, Atletiko, Real, Monako i Juventus, dok su Ludogorec i Liverpul podelili bodove.

Grupa A:

Juventus se u Švedskoj u prvom poluvremenu propisno ispromašivao protiv Malmena, a ”istakao” se Markizio kome je golman domaćina skinuo tri šuta. Otpor je konačno srušen u 49. minutu kada je Ljorente zatresao mrežu, dok je konačnih 0:2 postavio Tevez.

Olimpijakos je na „Visente Kalderon”, izgleda, došao bez odbrane. U prvih 45 minuta Garsija i Mandžukić su doneli Atletiku prednost od 2:0. Hrvatski reprezentativac je pogocima u 62. i 65. minutu došao do het-trika za deklasiranje Atinjana.

Grupa B:

Sjajno je Ludogorec započeo meč protiv Liverpula pošto je Abalo svoj tim doveo u prednost. Srećom po Crvene, Lamber i Handerson su do isteka prvog dela igre uspeli da preokrenu. Terzijev je domaćinu u 88. minutu ipak doneo bod.

Bazel je protiv Reala odolevao sve do 35. minuta, a onda je na scenu stupio maestralni Ronaldo. Karim Benzema je odlično prošao po levoj strani i pronašao Kristijana Ronalda kome nije bilo teško da iz peterca pogodi mrežu za 0:1. Ujedno Portugalac se izjednačio sa Raulom na drugom mestu večne liste strelaca sa 71 golom i na tri koraka je od lidera Mesija. Tim rezultatom meč je i okončan

Grupa C:

Fudbaleri Zenita iz Sankt Peterburga pobedili su na svom terenu Benfiku sa 1:0, u prvom meču petog kola ove grupe. Gol odluke postigao je Dani u drugom poluvremenu.

Na meču između Leverkuzena i Monaka u prvom delu igre nije bilo pogodaka. Francuzi su do sva tri boda došli preko Okamposa u 72. minutu.

Grupa D:

Sanogo je već u 2. minutu postigao gol za Arsenal protiv Borusije, što je bilo dovoljno za prednost na poluvremenu. Sjajni Sančez je i definitivno srušio „Milionere” u 57. minutu.

Anderleht, za koji je od početka nastupao i naš Mitrović, poveo je protiv Galate u 44. minutu kada je Mbemba bio precizan. Isti igrač je pogodio i u 88. minutu za 2:0.