LŠ: Istorijski ‘het trik’ Mesija! ‘Petarda’ Čelsija za prolaz, golovi Aguera za važnu pobedu Sitija

Večeras se u terminima od 20 časova i 45 minuta odigrane utakmice petog kola Lige šampiona u grupama E, F, G i H.

LIGA ŠAMPIONA, rezultati:

18.00 BATE Borisov – Porto 0:3 (0:0)
(Berezucki 90 – Toti 43)
18.00 CSKA – Roma 1:1 (0:1)
(Erera 56, Martinez 65, Teljo 89)

APOEL (crveni karton) – Barselona 0:4 (crveni karton)
(Suarez 27, Mesi 38, 58 i 87)

Mančester siti – Bajern Minhen (crveni karton) 3:2
(penal – Aguero 21, 85 i 90 – Alonso 40, Levandovski 45)

Pari Sen Žeremen – Ajaks 3:1
(Kavani 33 i 83, Ibrahimović 78 – Klasen 67)

Šalke – Čelsi 0:5
(Teri 2, Vilian 29, ag.Kirčhof 42, Drogba 76, Ramires 77)

Šahtjor – Atletiko Bilbao 0:1
(San Hose 68)

Sporting – Maribor 2:1 (PREKID) *rezultat će biti naknadno ubačen
(ag.Mejač 10, Nani 35 – ag.Džeferson 42)

GRUPA E: Mančester siti – Bajern Minhen 3:2, CSKA – Roma 1:1

„Građani” su imali sve preduslove da zabeleže pobedu, koja bi im produžila nadu za eventualni prolaz u narednu fazu, i u tome su uspeli. Siti je iskoristio prednost domaćeg terena, kao i igrača više, a najzaslužniji za ovu pobedu je Serhio Aguero, koji je het trikom dao šanse svom timu da se nađe u najboljih 16 ekipa u Evropi.

Aguero je engleskom timu doneo vođstvo pogotkom sa bele tačke, ali su dva brza gola Alonsa i Levandovskog napravila preokret do finiša prvog poluvremena. U nastavku je Aguero ponovo zatresao mrežu za izjednačenje, a u završnici meča uspeo je da se po treći put upiše u strelce za veoma važni pobedu.

U prvom meču petog kola Lige šampiona Armejci i Vučica su remizirali i tako još više zakomplikovali situaciju u E grupi. Posle pet utakmica oba tima imaju po pet bodova.

GRUPA F: APOEL – Barselona 0:4, Pari Sen Žeremen – Ajaks 3:1

Barselone je na gostovanju u Nikoziji odmerila snagu sa ekipom Apoela i u ovom meču zabeležila rutinsku pobedu – 4:0. Takođe, još veći značaj trijumfu doprineo je Lionel Mesi, koji je postao najbolji strelac u istoriji Lige šampiona. Dovoljan mu je bio jedan pogdak da prestigne legendarnog igrača Real Madrida, Raula Gonzaleza (71 gol). Ipak, da je majstor fudbala, napadač katalonskog kluba je još jednom dokazao večeras, jer na najlepši način postao deo istorije – het trikom!

Pari Sen Žeremen je na svom terenu zabeležio pobedu protiv Ajaksa. Dvostruki strelac za Parižane bio je Kavani, a pogodak je postigao i Zlatan Ibrahimović. Strelac za Ajaks bio je Klasen.

GRUPA G: Šalke – Čelsi 0:5, Sporting – Maribor

Čelsi je ubedljivom pobedom od 5:0 nad Šalkeom obezbedio plasman u osminu finala. „Petarda” u Nemačkoj počela je ranim pogotkom Džon Terija, već u 2. minutu. Kasnije su se u strelce upisali Vilian, Dorogba, Ramireš… A u ovoj pobedi učestvovao je i fudbaler Šalkea, koji je postigao autogol u 42. minutu.

*Utakmica Sportinga i Maribora prekinuta je pri rezultatu 2:1, a rezultat će biti naknadno ubačen.

GRUPA H: BATE Borisov – Porto 0:3, Šahtjor – Atletiko Bilbao 0:1

Šahtjor je u Lavovu igrao protiv Atletik Bilbaoa. Španci su uspeli minimalnom pobedom da zabeleže prvi trijumf u Ligi šampiona, golom San Hosea u 68. minutu.

U prvom meču H grupe Porto je u Belorusiji savladao BATE sa 3:0 i tako zacementirao prolaz u narednu rundu.

Pogledajte stanje na tabeli:

*Utakmica Sporting–Maribor bila je prekinuta, a potom nastavljena. Rezultat će biti naknadno ubačen.