U prvom meču H grupe Porto je u Belorusiji savladao BATE sa 3:0 i tako zacementirao prolaz u narednu rundu. Najzaslužniji za trijumf Portugalaca bio je Erera koji je postigao gol i dva puta asistirao saigračima.

Porto je poveo u 56. minutu kada je Kasemiro uposlio Meksikanca, a Erera pogodio za 1:0. Drugi gol postigao je Martinez posle lepe akcije i dodavanja Meksikanca. Erera je u 89. minutu „upisao” drugu asistenciju, ovoga puta strelac je bio Teljo.

Posle ovog poraza tim iz Belorusije izgubio je sve šanse za plasman u narednu fazu Lige šampiona. Tubiću (igrao ceo meč), Mladenoviću (zamenjen u 72. minutu) i saigračima ostaje da se sa Atletiko Bilbaom bore za treće mesto i plasman u Ligu Evrope.

Beloruski tim je do sada primio 22 golova i tako izjednačio rekord Lige šampiona po broju primljenih golova, sa Dinamo Zagrebom u sezoni 2011/2012 i Nordsjelandom (2012/2013)  -– 22.