LŠ: Zenit minimalcem pokorio Benfiku, Dani jedini strelac u važnoj pobedi

Fudbaleri Zenita iz Sankt Peterburga pobedili su na svom terenu Benfiku sa 1:0, u prvom meču petog kola grupe C Lige šampiona.

Meč je bio poprilično nezanimljiv i bez puno ritma, timovi su igrali bez puno rizika i nije viđeno mnogo šansi.

Prva velika prilika viđena je tek u 39. minutu, kada je Benfika preko Salvija imala dobru šansu. Lodigin je maestralno intervenisao, i zaslužio aplauz od domaćih navijača.

U drugom poluvremenu, kako se meč približavao kraju, Zenit je preuzimao inicijativu i imao nekoliko poluprilika pred golom Benfike.

Ipak, sve to nije bilo dovoljno konkretno, i činilo se da će se meč završiti rezultatom 0:0, ali je onda jedan od najboljih igrača domaćeg tima Dani zatresao mrežu.

To je bio zaista fantastičan gol, napadač ruskog tima uhvatio je savršen volej i poslao loptu iza leđa bespomoćnog golmana.

Do kraja meča fudbaleri Zenita su znalački sačuvali prednost i pred poslednje kolo su u jako lepoj poziciji da izbore plasman u osminu finala.

U poslednjim trenucima meča odbrambeni fudbaler gostiju Luizao je zaradio drugi žuti karton.