Lud meč u Madridu: Deset golova, het-trik Ronalda, debitovao Odegard, zvižduci Kasiljasu

Kristijano Ronaldo
Beta

Fudbaleri Real Madrida deklasirali su Getafe sa 7:3 (3:3) u poslednjoj utakmici poslednjeg kola španske Primere.

Meč je, između ostalog, obeležio fenomenalni Kristijano Ronaldo koji je u prvom poluvremenu za 21 minut postigao tri pogotka za ukupno 48 u sezoni.

Posle njegovog prvog pogotka usledio je preokret gostiju, a madridska publika pokazala je svoju ružnu stranu pošto je Iker Kasiljas, istinska legenda ovog kluba, bio ”čašćen” zvižducima.

Do kraja poluvremena postignuto je ukupno šest pogodaka, a rezultat je glasio 3:3.

Ipak, domaćin na ovom meču je u nastavku preko Ćićarita, Rodrigeza, Hesea i Marsela četiri puta zatresao mrežu i savladao Getafe sa ubedljivih 7:3.

Publika na „Santijago Bernabeu” prisustvovala je i istorijskom trenutku pošto je Norvežanin Martin Odegard postao najmlađi debitant „Kraljevskog” kluba.

Real je sezonu završio na drugom mestu na tabeli sa 92 boda, dva manje od šampiona Barselone.