Ludnica u Turskoj: Bešiktaš dao dva gola sa igračem manje, pa poražen u poslednjem minutu

Fudbaleri Bešiktaša pretrpeli su prvi poraz u turskom šampionatu pošto ih je u ludoj završnici savladao domaći Ercijespor sa 3:2 (0:0).

U prvih 45 minuta nije bilo golova, a trijumf domaćih najavio je Boje kada je zatresao mrežu u 54. minutu.

Uprkos tome što je Bešiktašu isključen Gokan Tore, ekipa Slavena Bilića uspela je da napravi preokret. Rezervista Frei je najpre izjednačio u 70. minutu, da bi petnaest minuta kasnije isti igrač okrenuo na 2:1.

Taman kada se očekivalo da će favorit u preostalih nekoliko minuta sačuvati stečenu prednost, usledio je novi preokret, ali u režiji domaćeg tima.

Edinjo je u 89. minutu izjednačio na 2:2, a pobedu Ercijesporu doneo je Alkilic u poslednjim trenucima meča.

Posle sedam kola turske Superlige Bešiktaš je prvi sa 14 bodova, dok četiri ekipe imaju po 13 bodova – Mersin, Akhisar Beledije, Fenerbahče i Galatasaraj.