Magičan preokret ‘Orlića’ za četvrtfinale ‘Mundijalita’: Srbija izbacila Mađarsku

orlići
fss.rs

Izabranici Veljka Paunovića plasirali su se u četvrtfinale Svetskog U-20 prvenstva u fudbalu nakon što su pobedili selekciju Mađarske rezultatom 2:1 posle produžetaka u kojima su igrali sa deset igrača. "Orlići" su uspeli da preokrenu rezultat iako su gubili do poslednjeg minuta. Prvo je gol Šaponjića u sudijskoj nadoknadi izborio produžetke, a u njima je sledila nova drama u kojoj je presudan bio autogol protivnika samo dva minuta pre kraja meča.

Fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva za igrače do 20 godina na Novom Zelandu, pošto je danas u Danidinu posle produžetaka pobedila Mađarsku sa 2:1.

Mađarska je povela u 57. minutu golom Bencea Merva, a produžetke je izborio Ivan Šaponjić golom u prvom minutu sudijske nadoknade vremena, kada je posle kornera koji je izveo Živković glavom sproveo loptu u mrežu.

Samo minut kasnije drugi žuti karton za isključenje dobio je Milan Gajić.

Pobedu Srbiji i plasman među osam najboljih ekipa na svetu doneo je nespretnim autogolom defanzivac Mađarske Atila Talaber u 118. minutu.

Ekipa Veljka Paunovića će u četvrtfinalu, u nedelju 14. juna od 6.30 igrati protiv SAD koje su pobedile Kolumbiju 1:0.