Mančester siti bolji od Totenhema: Fantastičan Serhio Aguero postigao četiri gola

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas na svom terenu Totenhem sa 4:1 u prvom meču osmog kola Premijer lige.

Današnji meč obeležio je Serhio Aguero koji je postigao sva četiri gola za Mančester, dok je jedini strelac za Totenhem bio Kristijan Eriksen.

Aguero je svoj prvi gol postigao lepim udarcem sa desetak metara u 13. minutu, ali je samo dva minuta kasnije Eriksen iskoristio grešku odbrane Sitija i izjednačio na 1:1.

U 20. minutu bilo je 2:0 za Siti, a strelac je ponovo bio Aguero, ovog puta sa penala. Prvu priliku da upiše het-trik Aguero je imao u 32. minutu kada je dosuđen još jedan jedanaesterac za Siti, ali je Ugo Loris dobro intervenisao.

Totenhem je u 62. minutu propustio šansu da smanji rezultat, pošto sa „bele tačke” nije bio precizan Roberto Soldado. Šest minuta kasnije glavni sudija meča ponovo je pokazao na penal za Siti, ponovo je šutirao Aguero i tada je bio precizan, a isti igrač postavio je konačan rezultat u 75. minutu.

Mancešter siti posle osam odigranih utakmica ima 17 bodova, dok je Totenhem ostao na 11 osvojenih podova.