Manćinijeva četa konačno u petoj brzini: Inter bez problema savladao Palermo, Vidić nije igrao

Fudbaleri Intera savladali su Palermo sa 3:0 (2:0) u poslednjem nedeljnom meču 19. kola italijanske Serije A.

Bez Nemanje Vidića i Zdravka Kuzmanovića, milanski tim je od početka večerašnjeg meča bio bolji rival i već u 16. minutu stigao do vođstva golom Guarina, koji je bio najviši u skoku posle kornera sa leve strane – 1:0.

Nada gostiju u eventualni preokret je potrajala sve do sredine drugog poluvremena. U međuvremenu se i Dibala obrukao, promašajem sa metar od gola domaćih, a kazna je stigla u 65. minutu.

Tada je Mauro Ikardi realizovao dobru akciju ”Neroazura” sa desne strane i preciznim šutem sa desetak metara od gola duplirao prednost domaćih – 2:0.

Tada je već bilo jasno da bodovi ostaju u Milanu, da bi u finišu pobedu Intera još ubedljivijom učinio Ikardi svojim drugim golom za konačnih 3:0.