Manćinijeva četa se izvukla: Napoli vodio 2:0, Inter bez Vidića ipak došao do boda

Fudbaleri Napolija i Intera odigrali su nerešeno 2:2 (0:0) u poslednjoj nedeljnoj utakmici 26. kola italijanske Serije A.

Prvo poluvreme je proteklo u znaku domaćina, ali Gonzalo Iguain nije uspeo da iskoristi par izglednih prilika pred protivničkim golom.

Posle samo šest minuta igre u nastavku Marek Hamšik je na pravi način iskoristio centaršut Enrikea sa desne strane i udarcem glavom pored statične odbrane Intera poslao loptu u mrežu – 1:0.

Novi udarac gosti su doživeli u 63. minutu. Hamšika je ispred kaznenog prostora gostiju uposlio Iguaina, a Argentinac je sjajnim udarcem sa dvadesetak metara nadmudrio Handanoviča za 2:0.

Izgledalo je da Inter neće moći da se rezultatski vrati u ovu utakmicu, ali samo devet minuta kasnije Rodrigo Palasio se najbolje snašao u gužvi pred golom Napolija i iz neposredne blizine prosledio loptu u mežu – 2:1.

Tada su Manćinijevi puleni videli svoju šansu da ipak odu neporaženi iz Napulja i u tome su na kraju uspeli, zahvaljujući jedanaestercu koji su iznudili u 87. minutu.

Enrike je tada zaradio isključenje, a siguran sa bele tačke bio je Mauro Ikardi za konačnih 2:2.

Srpski fudbaler Nemanja Vidić nije nastupio za tim Intera.

Posle ove utakmice Napoli je zadržao treće mesto na tabeli sa 46 bodova, četiri manje od drugoplasirane Rome. Inter je na 8. poziciji sa 36 sakupljenih bodova.

U ponedeljak su na programu preostale dve utakmice 26. kola, a sastaju se: Lacio – Fiorentina, odnosno Juventus – Sasuolo.