Mbape i Žiru napunili mrežu Poljaka: Francuska rutinski do četvrtfinala Mundijala

Fudbaleri Francuske savladali su Poljsku sa 3:1 (1:0) u meču osminefinala na Svetskom prvensvu u Katara.

Golove za Francusku su postigli Olivije Žiru u 44. minutu i Kilijan Mbape u 74. i 91. minutu, dok se za Poljsku upisao Robert Levandovski u 99. minutu sa bele tačke.

Francuzi su od samog starta napadali i stvarali šanse i golman Poljske Vojček Šcesni je bio najzaslužniji za to što je rezultat sve do 44. minuta bio 0:0.

Nisu se predavali Poljaci i najbolju priliku su imali u 38. minutu, kada je Ljoris odbranio nekoliko udarca Pjotra Zijelinskog.

Žiru je u 44. minutu postigao gol koji je doneo veliko slavlje Francuzima i deluje da je taj momenat odlučio meč.

Poljaci su stali, a Francuzi su nastavili da napadaju i to im se isplatilo u 74. minutu, kada je Mbape matirao golmana Poljske.

Svoju dominaciju, Mbape je potvrdio u 91. minutu, kada je iskoristio asistenciju Markusa Tirama.

Levandovski je uspeo da se “odjavi” sa Mundijala golom u 99. minutu sa “bele tačke”.

“Trikolori” će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Engleska – Senegal.