Meč Srbije i Albanije prekinuo je dron, a na Afričkom kupu nacija desila se još luđa stvar (VIDEO)

Fudbaleri Gane plasirali su se u finale Afričkog kupa nacija pošto su savladali domaćina takmičenja Ekvatorijalnu Gvineju sa 3:0, a na tom meču viđena je potpuno neverovatna stvar.

Polufinale je prekinuto nepunih 10 minuta pre kraja, pri vođstvu Gane od 3:0, ali je zatim, posle pola časa pauze, odlučeno da se meč ne nastavi.

Navijači su već u prvom poluvremenu počeli da prave probleme, posle dva gola Gane.

Ppristalice Ekvatorijalne Gvineje su to teško podnele i započele su sa neredima. Na terenu su se tako našli razni predmeti, kao i pirotehnička sredstva. Da stvar bude gora, gađali su i navijače Gane, koji su bili prinuđeni da uđu na teren kako bi se zaštitili.

Jedan domaći navijač je ušao na teren i pokušao da se sukobi sa linijskim sudijom, ali ga je obezbeđenje sprečilo i odvelo. Policija je na kraju morala da upotrebi helihoptere i suzavac kako bi rasterala navijače domaćina sa terena.

Gana će za titulu šampiona Afrike igrati protiv Obale Slonovače, dok će se za treće mesto boriti Ekvatorijalna Gvineja i Demokratska Republika Kongo.