Mega pobedom nad Radničkim ‘zakucala’ treće mesto

Košarkaši Mega Vizure pobedili su posle velikog preokreta Radnički u Kragujevcu sa 102:98, u derbiju 13. kola Superlige Srbije.

Domaći tim imao je u 26. minutu +24 (74:50), ali u nastavku meča gosti su napravili veliki preokret i slavili su.

Ovom pobedom ekipa Dejana Milojevića obezbedila je treće mesto pred start plej-ofa i što je još važnije izbegla plaćanje 150.000 evra za učešće u ABA ligi naredne sezone što će sada morati da uradi Radnički.

Ekipa Miroslava Nikolića furiozno je otvorila utakmicu, u prvom poluvremenu je ubacila čak 52 poena, ali je u nastavku stao šut i Mega Vizura je to iskoristila.

Megu je u Kragujevcu nosio Novica Veličković sa 24 poena i 13 skokova, a pratio ga je mladi Nikola Jokić sa 18 poena i 6 skokova. Dangubić je dodao 15, Micić 13 uz 7 asistencija, a Jaramaz 10 poena. U poraženom sastavu Mlađan je ubacio 17, Brkić 16, Birčević i Dimić po 15, a Kalinić 14 poena.

U preostaloj utakmici 13. kola Borac je savladao Metalac u Valjevu sa 73:72 i zabeležio treću pobedu u šampionatu.