Ekipa Barselone deklasirala je Espanjol u gradskom derbiju u okviru trećeg kola Primere – 5:0 (2:0).

Meč na Nou Kampu obeležio je Lionel Mesi postigavši het-trik, pošto je bio precizan u 26, 35. i 67. minutu.

Kod prvog pogotka asistent mu je bio Ivan Rakitič, a kod druga dva Đordi Alba, kada je i definitivno bilo jasno da će ‘Blaugrana’ zabeležiti i treći trijumf u novoj sezoni.

Konačan rezultat susreta postavili su Đerar Pike u 87. i Luis Suares u 90. minutu, na dodavanje 150 miliona evra plaćenog Usmanea Dembelea, a ekipa Ernesta Valverdea i treći put u nizu sačuvala je mrežu.

Nešto ranije, Sevilja je takođe bila ubedljiva na svom Roman Sančes Pichuanu protiv Eibara, iako u prvom poluvremenu nije mogla do gola – 3:0 (0:0).

Bedem gostiju probio je Ganso u prvom minutu nastavka, Visam ben Jader povećao je na 2:0 u 76, da bi tačku stavio Nolito u poslednjim trenucima susreta.

U prvom meču dana madridski Real još jednom je kiksnuo, ovoga puta protiv Levantea na Santjago Bernabeuu (1:1), dok su Valensija i Atletiko Madrid odigrali bez pogodaka na Mestalji.