Košarkaši Metalca nastavili su sa serijom sjajnih rezultata u regionalnom takmičenju pošto su u osmom kolu savladali MZT u Skoplju sa 64:58.

Metalac je sjajno ušao u ovaj meč, poveo je sa 11:2 u prvih pet minuta igre, ali je domaćin uspeo da uhvati priključak i sredinom druge četvrtine izjednačio na 22:22.

Na poluvreme se otišlo minimalnim vođstvom Valjevčana (30:32), a drugih 20 minuta je obeležila ”rezultatska klackalica”. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali kada je bilo najpotrebnije, u samom finišu meča, ekipa Metalca pravi seriju 11:0 i dolazi do zaslužene pobede, treće u nizu

Malešević sa 23 poena bio je najefikaciji u pobedničkoj ekipi, a pratio ga je Jevtović sa 13 poena i devet skokova.

Kod domaćih najbolji je bio Šehović sa 16 poena.