Mitrović do prvog gola u novoj sezoni, a Anderleht do trofeja Superkupa

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović novu sezonu počeo je golom u trijumfu Anderlehta u Superkupu Belgije.

Anderleht je do prvog trofeja u sezoni stigao pobedom nad Lokerenom sa 2:1 (1:0) u Briselu.

Mitrović je doneo prednost šampionu u 29. minutu, ali je u 73. izjednačio Harbaui. Anderleht do trofeja stiže autogolom Odoija u nadoknadi vremena.

Srpski reprezentativac, koga je trener Anderlehta na početku priprema kritikovao zbog viška kilograma, igrao je do poluvremena kada ga je zamenio Mario Suares.

U prvoj postavio bio je i drugi Srbin Luka Milivojević, koji je odigrao ceo meč. S druge strane, na klupi Lokerena je ostao naš 35-godišnji golman Jugoslav Lazić.

Nova sezona u šampionatu Belgije počinje 25. jula duelom Standarda i Sporting Šarlroa u Liježu, a Anderleht odbranu titule počinje na svom terenu protiv povratnika u elitu Muskrona dva dana kasnije.