Mitrovićev gol slaba uteha: Anderleht bez trofeja u kupu, Klub Briž slavio u triler završnici

Fudbaleri Klub Briža osvojili su 11. Kup Belgije u svojoj istoriji pobedom nad velikim rivalom Anderlehtom u Briselu – 2:1 (1:0).

Centralni fudbalski događaj u Belgiji ovog vikenda bilo je finale Kupa, u kome su snage odmerili glavni kandidati za titulu – Briž i Anderleht.

U uzbudljivom meču i posle šokantne završnice, Briž je na kraju slavio sa 2:1 i osvojio trofej.

Briž je poveo već posle 12 minuta igre, golom De Sutera i tu minimalnu prednost je veoma dugo uspeo da zadrži.

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović nije uspevao da dođe do gola rivala sve do 89. minuta, a onda je konačno savladao golmana Rajana i izgledalo je da će odluka pasti u produžecima.

Međutim, radost ekipe iz Brisela je kratko trajala. Kada se očekivao kraj regularnog toka meča, vezista Briža Refaelov postiže gol za pobedu, gol za prvi trofej u sezoni – 2:1.