MLADI ORLOVI VLADAJU EVROPOM: Juniori Srbije odbranili titulu na Evrobasketu u Letoniji! (VIDEO)

Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je Evropsko prvenstvo u Letoniji, pošto je u finalu u Rigi pobedila domaćina sa 99:90 (32:20, 22:21, 25:24, 20:25).

FIBA

Juniori Srbije su tako odbranili titulu prvaka Evrope osvojenu prošle godine u Slovačkoj.

Najistaknutiji u pobedničkoj ekipi bio je Marko Pecarski sa 34 poena i 13 skokova, dok je Filip Petrušev dodao 29, a Zoran Paunović ubacio je 17.

S druge strane u selekciji Letonije istakao se Arturas Zagaras sa 26 poena, a šest manje dodao je Veveris Valters.

Selekcija Aleksandra Bućana tako je osvojila petu zlatnu medalju na prvenstvima Evrope, a ukupno osmu u istoriji.

Juniorski reprezentativac Srbije Marko Pecarski proglašen je  za najkorisnijeg košarkaša Evropskog prvenstva u Letoniji, na kom je Srbija odbranila titulu kontinentalnog šampiona.

Srpski centar se pored MVP priznanja našao i u idealnoj petorci šampionata, zajedno sa saigračem Filipom Petruševim.

Pored njih najbolju postavi Evropskog prvenstva su još Letonac Artrus Žagars, Rus Nikita Mihajlovski (Rusija) i i Francuz Žoel Adžaji.