MUČILA SE SA 177. NA SVETU: Ana nije briljirala, ali je prošla u polufinale

Ana Ivanović
Beta

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u polufinale turnira u Sankt Peterburgu, pošto je danas u četvrtfinalu savladala Ukrajinku Katerinu Kozlov u dva seta - 6:1, 7:5.

Ivanović je u prvom setu dva puta oduzela servis Ukrajinki, 177. teniserki sveta, pa je tako posle 24 minuta igre povela sa 1-0 u setovima.

Srpska teniserka je drugi set počela brejkom, ali je Kozlova odmah u narednom uzvratila istom merom i izjednačila na 1-1.

Ivanović je u petom gemu napravila još jedan brejk, potom ga i potvrdila (4:2), i kada je izgledalo da će 20. igračica sveta mirno privesti meč kraju, Kozlova je upela da izjednači na 5:5. Međutim, to je bilo sve što je uspela, pošto je Ivanović osvojila naredna dva gema i plasirala se u polufinale.

Ivanović će u polufinalu igrati protiv Italijanke Robere Vinči, koja je u četvrtfinalu bila bolja od Mađarice Timee Baboš.