Nadal se naljutio: Prvo izgubio set, pa demolirao protivnika

Rafael Nadal plasirao se u osminu finala Vimbldona nakon što je za 154 minuta eliminisao kazahstanskog tenisera Mihaila Kukuškina sa 6:7(4), 6:1, 6:1, 6:1.

Kukuškin je odigrao zaista odlično u prvom set, igrao je agresivno, a Rafa nije imao rešenja za takvu igru Kazahstanca.

Od pauze koja je nastupila nakon prvog seta, sve kreće nizbrdo za Kukuškina koji daje sve manji otpor forhendima Nadala, pa Španac za nešto manje od sat vremena totalno prekreće rezultat u deonicama.

Kao i u drugom i trećem setu, Rafa je samo završavao započeti posao, pa je, na kraju, veoma lako prošao u narednu rundu takmičenja na slavnoj londonskoj travi.

Prvi reket sveta će, makar na papiru, imati veoma lak posao u osmini finala, jer će igrati protiv pobednika duela Nik Kirgios – Jirži Veseli.

Rafu je sa tribina pratio i legendarni engleski fudbaler, Dejvid Bekam.