Napoli se opet izvukao: Empoli imao 0:2, pa jedva iščupao bod

Fudbaleri Napolija bili su na rubu poraza u 14. kolu Serije A, ali su uspeli da se spasu i osvoje bod protiv Empolija odigravši 2:2 (0:2).

Empoli je ozbiljno pristupio zadataku na gostovanju Napoliju, te je u 19. minutu poveo golom Verdija koji je iskoristio asistenciju Masima Makaronea. Asistent kod prvog pogotka režirao je i drugi u 53. minutu kada je pasom pronašao Ruganija za 2:0.

Kada su Napolitanci videli da je đavo odneo šalu, napali su svim silama, a umesto Hamšika, koji je vezni fudbaler, u igru je ušao Iguain. Gostujuća ekipa nije mogla da izdrži pritisak, pa je kapitulirala nakon dobre akcije Mertensa koji je u 67. minutu pronašao Zapatu.

Nervozni bek Napolija Mađo zaradio je žuti karton nešto ranije tokom drugog dela igre, a onda je u 72. minutu centrirao za De Guzmana koji je zatresao mrežu Empolija za podelu bodova.