NAŠE DEVOJKE OSTALE BEZ FINALA: Odbojkašice Srbije povele, pa zatim izgubile TRI SETA od Brazila

odbojkasice
ossrb.org

Odbojkašice Srbije nisu uspele da se plasiraju u finale završnog Grand pri turnira u Nanđingu, pošto su u polufinalu poražene od Brazila posle preokreta.

Brazilke su slavile posle četiri seta igre 3:1, po setovima 20:25, 25:23, 15:14, 25:23.

Izabranice Zorana Terzića su dobre počele, prelomile uvodni set u pravom trenutku i bez većih problema ga rešile u svoju korist, za vođstvo.

Međutim, kao i u prethodnim mečevima, došlo je do oscilacija i pada u igri, što su rivalke najpre iskoristile za izjednačenje, a potom i za totalni preokret.

Najubedljivije su bile u trećem setu, da bi u istom ritmu nastavile i u četvrtom. Iako su naše devojke uspele da se vrate i uvedu ovaj period igre u neizvesnu završnicu, rivalke nisu dozvolile ulazak u odlučujući set i overile trijumf za finale.

Selekciji Srbije nije pomogla odlična igra Tijane Bošković, koja je imala 31 poen.

Srbija će se za treće mesto boriti protiv poraženog iz drugog polufinalnog duela, u kom će se sastati Italija i domaćin Kina.

Utakmica za treće mesto igraće se u nedelju u 9.00, dok će finale početi u 14.00.