Nastavlja sa pobedama: Troicki u polufinalu turnira u Štutgartu!

Srpski teniser Viktor Troicki savladao je Austrijanca Samuela Grota sa 7:6, 6:1 u četvrtfinalu turnira u Štutgartu.

Osmi nosilac na turniru je pobedio maksimalnim rezultatom posle 71 minuta igre, a u polufinalu će se sastati sa pobednikom duela između Miše Zvereva i Marina Čilića.

Troicki je do osvajanja prvog seta stigao tek u taj-brejku, pošto ni on ni Grot nisu dozvolili protivniku da im oduzme servis-gem.

Imao je srpski teniser dve brejk lopte u trećem gemu, Austrijanac je isti broj prilika dobio u šestom, međutim odluka je pala u taj-brejku, kada je Troicki pri rezultatu 2-1 osvojio dva uzastopna poena i stekao nedostižnu razliku.

U nastavku Troicki nije imao većih problema, već u drugom gemu je zabeležio brejk, to je ponovio i u šestom, a duel protiv 66. tenisera na ATP listi završio je u sedmom gemu, realizacijom prve meč lopte.