NASTAVLJEN NIZ NEPOBEDIVOSTI: Zvezda bez problema do važng trijumfa u Šapcu (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Šapcu Mačvu sa 2:0, u 13. kolu Super lige Srbije.

Zvezda je pred gotovo punim stadionom u Šapcu tokom celog susreta bila bolji rival, ali u prvih pola sata nije uspela da probije odbranu Mačve koja je pružala jak otpor.

Situacija na terenu se ipak promenila u 38. minutu kada je Milan Pavkov na drugoj stativi bio najviši u skoku nakon centaršuta Veljka Simića s leve strane.

Samo sedam minuta kasnije crveno-beli imali su priliku da povise prednost, ali je Marko Gobeljić u situaciji “jedan na jedan” s Dušanom Puletićem šutirao pravo u golmana Mačve.

U drugom poluvremenu ekipa Vladana Milojevića je bila strpljiva i u potpunosti kontrolisala situaciju na terenu.

Pitanje pobednika ovog susreta rešeno je u 61. minutu kada je Dušan Jovančić iskoristio proigravanje El Fardua Bena i postavio konačan rezultat.

Mačva je utakmicu završila s desetoricom igrača na terenu, pošto je u sudijskoj nadoknadi vremena drugog dela Igor Ristivojević dobio drugi žuti karton.

Zvezda je prva na tabeli Super lige Srbije sa 37 bodova, dok je Mačva 11. sa 13.