NBA: Nedović odličan u porazu Voriorsa, Netsi i Seltiksi odigrali eksperimentalnu utakmicu

Košarkaši NBA klubova nastavili su sa pripremama za predstojeću sezonu, a posebnu pažnju zavređuje utakmica Nju Džersija i Bostona, kao i učinak srpskog košarkaša Nemanje Nedovića.

Netsi i Seltiksi su odigrali eksperimentalnu utakmicu koja je trajala 44 minuta, a slavili su gosti sa 95:90. Umesto standardnih 12, četvrtine su trajale 11 minuta. Treneri u najjačoj svetskoj ligi želeli su da uporede utakmice od 44 i 48 minuta, a ovaj duel je dobro poslužio.

– Navikao sam na 12 minuta i kada sam pogledao na sat video sam pet minuta i nešto. A onda su mi rekli da četvrtina traje 11 minuta. Ja obično izađem kada počne sedmi minut – rekao je Džared Salindžer kome je bilo čudno što je do kraja prve četvrtine ostalo šest minuta, a on još bio u igri.

U timu Bostona najefikasniji je bio pomenuti Salindžer sa 21 poenom i čak 19 skokova. Brendon Bas je dao 16, a Džef Grin 14. Za “mrežice” iz Bruklina po 17 poena ubacili su Džerom Džordan i Džeret Džek, dok je Deron Vilijams dao 16.

Hjuston je bio bolji od Golden Stejta sa 90:83, a tome je najviše doprineo Džejms Harden sa 15 poena. Trevor Ariza je dao 13, a Dvajt Hauard i Patrik Beverli po 11. Odličnu partiju u dresu Voriorsa zabeležio je Nemanja Nedović. Srbin je za 23 minuta dao 16 poena, uz pet asistancija i jedan skok. Samo je Džastin Holidej u njegovom timu dao više poena – 18. Ognjen Kuzmić je za 16 poena dao sedam poena, uz četiri skoka i tri dodavanja.

U svojoj dvorani pobedili su Lejkersi. Tim iz “grada anđela” je savladao Jutu koja ga je pre nekoliko dana savladala sa ubedljivih 119:86. U novom meču, Lejkersi su se revanširali sa 98:91. Kobi Brajant je dao 26 poena, a Karlos Buzer 16. Tim Jute po poenima predvodio je Alek Burks sa 21 poenom. Oklahoma Siti Tander dočekao je Minesotu i bio poražen sa 112:94. Mo Vilijams je dao 19 poena za “vukove”, dok je Nikola Peković ubacio 11. U redovima poraženog Tandersa vodeći strelac je bio Peri Džons sa 21 poenom.