NBA: ‘Ratnici’ dobijaju svaku bitku, Golden Stejt sigurno ka prvom mestu

Košarkaši Golden Stejta sve bliže su osiguranju prvog mesta u plej-ofu pošto su u noći između ponedeljka i utorka ubedljivo pobedili Vašington sa 107:76, a Vizardsima su u drugom poluvremenu utakmice dozvolili da postigne samo 27 poena.

Stefen Kari postigao je 24 poena za Voriorse, koji su u trećoj četvrtini sprečili protivnika da skoro 11 minuta postigne koš iz igre. Vašington je u trećoj četvrtini postigao samo osam poena.

Golden Stejt – Vašington 107:76

Kari je svom učinku dodao i šest asistencija i pet skokova. Golden Stejt ima najbolji skor u ligi sa 57 pobeda i 13 poraza, što je velika prednost u odnosu na 50 pobeda Memfisa na Zapadu, odnosno 53 pobede Atlante na Istoku.

Domaći teren Voriorsima mnogo znači, pošto ove sezone imaju kod kuće 34 pobede i samo dva poraza. Golden Stejt je postao i prvi tim u istoriji lige koji je tokom sezone dobio obe serije od šest utakmica kod kuće.

U Vašingtonu su trojica igrača postigla po 12 poena.

Hjuston je u gostima pobedio Indijanu sa 110:100 predvođen Džejmsom Hardenom, koji je postigao 44 poena. Ovo je popularnom „bradi” bila osma utakmica u sezoni sa više od 40 poena, i po tome je rekorder.

To je samo pitanje snalaženja, prolaženja, pravljenja akcija, tako da radim ono što radim svake noći. Dok god sam agresivan i napadački nastrojen, dešavaće se dobre stvari – rekao je Harden posle meča.

Si-Džej Votson postigao je 23, a Džordž Hil 20 poena za Indijanu, kojoj je ovo bio šesti uzastopni poraz. Pejsersi su sve dalji od plej-ofa, pošto su sada pali sa šestog mesta Istoka na 10.

Boston je prekinuo seriju od tri poraza i u gostima je pobedio Bruklin sa 110:91, i tako se vratio među prvih osam timova na Istoku. Evan Tarner predvodio je tim sa 19 poena, 12 asistencija i 10 skokova.

Najefikasniji u Netsima bio je Bruk Lopez sa 31 poenom.

Boston je tako iskoristio poraz Šarlota od Čikaga 86:98. Bulsi su ovim trijumfom definitivno obezbedili plasman u plej-of, a do pobede su ih predvodili Nikola Mirotić i Pau Gasol. Mirotić je završio utakmicu sa 28 poena i osam skokova, dok je Gasol na kraju imao učinak od 27 poena i 12 skokova.

Memfis je takođe obezbedio mesto u plej-ofu, petu uzastopnu godinu, pošto je u gostima pobedio Njujork sa 103:82. Zek Rendolf postigao je 23 poena, a Mark Gasol 21 poen za pobednike.