Reprezentacija Srbije nije uspela da zabeleži pobedu u trećem meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, pošto je selekcija Danske napravila preokret i slavila u Humskoj sa 2:1.

Početak iz snova za „Orlove” koji je trajao samo 10. minuta. Rano vođstvo Srbije (4. minut – pošto je vodeći pogodak postigao Zoran Tošić), slutilo je na ono što su mnogi očekivali uoči ovog duela, a to je eventualna pobeda, koja je bi mnogo značila. Međutim, usledio je apsolutni nokaut. Potpunu incijativu protivnik je preuzeo sredinom prvog poluvremena, da bi se sve realizovalo u drugom delu, kada su Danci postigli čak tri gola i tako nanale Srbiji veoma bolan poraz… Ovaj epilog retko ko da je očekivao.

Najav i tok meča:

Izabranici selektora Dika Advokata iz prva dva meča imaju samo jedan bod, dok su Danci lideri grupe sa četiri iz tri utakmice. Biće ovo prvi međusobni duel dve selekcije koje bi (uz Portugal) trebalo da vode borbu za dva mesta koja vode direktno u Francusku. Meč će biti odigran pred praznim tribinama stadiona Partizana.

U odnosu na prethodna tri susreta izmena u timu Srbije biće sigurno, to je nagovestio i iskusni Holanđanin. Orlovima ne preostaje ništa drugo osim napada na sva tri boda, svaki drugi rezultat bio bi poguban.

Selektor srpskih fudbalera rekao je da ima puno poverenje u svoj tim pred ovu utakmicu i da se nada ne samo pobedi, već i plasmanu na Evropsko prvenstvo.

S druge strane selektor Danske Morten Olsen rekao je da će utakmica protiv Srbije biti podjednako važna za obe ekipe, kao i da mu je krivo što se meč igra pred praznim tribinama.

SRBIJA – DANSKA 1:3 (1:0)

Stadion: FK Partizan. Sudija Cunejt Čakir (Turska). Strelac: 4. minut Tošić (Srbija) – 1:0. 60. minut Bendtner (Danska) – 1:1. 62. minut Kjer (Danska) – 1:2.

Srbija: Stojković, Ivanović, Tošić, Biševac, Mitrović, Gudelj, Matić, Đurićić, Tošić, Tadić, Lazović.

Danska: Šmajhel, Kjer, Bjeland, Ankersen, Boilesen, Kvist, Kalenberg, Eriksen, Vibe, Kron-Deli, Bendtner.

Tok meča pratite UŽIVO na našem portalu…

Prvo poluvreme:

Koliko je važna ova utakmica za Srbiju videlo se i po igračima, koji su od prve sekunde meča krenuli agresivno. Odmah je usledila dobra akcija „Orlova“ – Filip Đuričić je lepo petom odložio loptu do Dušana Tadića, na levom krilu, ali ga je Bjeland faulirao. Međutim, Zoran Tošić je slabo centrirao pa je šansa propala.

Nije Srbija prestala sa pritiskom, a inicijativa se ubrzo isplatila!

GOOOOOOL! Ponovo je usledila akcija po levom krilu, Đuričić je poslao loptu po zemlji u sredini kaznenog, Nemanja Gudelj je praktično propustio kroz noge, a ona je stigla do Zorana Tošića koji je lako šalje iza Šmajhela – 1:0.

Srbija je u osmom minutu propustila fenomenalnu šansu, koja je mogla da duplira vođsto i tako već u ranim minutima meča našu reprezentaciju dovede do sigurnije prednosti. Dušan Tadić je pronašao Đuričića, koji nije najbolje zahvatio loptu, ali je zatm Danko Lazović dočekao na makazice, Šmajhel je odlično intervenisao, a Tošić propustio priliku da sa samo dva metra postigne svoj drugi gol. Za sada, najveće probleme protivniku pravi Danko Lazović.

Nije igra Danaca bila loša. Pritiskao je protivnik u nadi da izjednači, ali izgleda da izabranici Mortena Olsena nisu uspevali da nađu pravo rešenje za našu odbranu, a kada su upućivali šuteve ka golu Stojkovića, oni su bili slabi, a čuvar mreže „Orlova” siguran.

S druge strane od osmog minuta, naša selekcija nije imala šanse. Danci su više vodili igru, ali je Srbija bila sigurna, igrala mirno i održavala prednost.

U 28. minutu Danci su imali ogromnu šansu, ali je Vladimir Stojković odlično intervenisao i sačuvao mrežu! Protivnik je odigrao akciju iz prve kroz sredinu, Bentner je proigrao Vibea, koji je divno sačuvao loptu, ušao u kazneni i gađao dalji ugao gola, ipak, Stojković je bio siguran. Pao je ritam igre kod naše reprezentacije, u odnosu na početak kada je Srbija diktirala tempo, inicijativu je sada preuzela Danska.

Imala je ekipa Dika Advokata problem da iznese loptu. Napad nije dobro funkcionisao, a za sada jedino je odbrana bila „budna” što je pravilo Dancima probleme. Na našu sreću, udarci protivnika upućeni ka golu Stojkovića bili su loši i slabi.

Drugo poluvreme:

Selektor Dik Advokat izvršio je prvu izmenu već na poluvremenu, umesto Filipa Đuričića na terenu se našao Zdravko Kuzmanović. Drugi deo igre nije počeo dobro po našu selekciju. Posle uvodnog napada naše selekcije, priliku na drugoj strani imao je Kristijan Eriksen. Izborio se za prostor za šut, daljao sa ivice kaznenog bliži ugao, ali je lopta pogodila spoljni deo stative. Nastavila je Danska da upućuje ozbiljne pretnje.

Sve što su Danci pokušavali tokom većeg dela meča počelo je da se realizuje od 60. minutu igre. Dva brza pogotka za totalni preokret i vođstvo od 2:1.

Nastavili su Danci sa atacima. Srbija je postala nemoćna i definitivno neprepoznatljiva u odnosu na uvodnih 10 minuta meča. Veliki problemi za selektora Dika Advokata i njegove izabranike… Reprezentacija Danske je vodila, imala veći posed lopte, kontrolisala tok utakmice i „jurila” treći pogodak.

Posle kornera Srbije, Danci su odigrali kontru u tri poteza, da bi ona na kraju stigla do Eriksena na ivici kaznenog. Sjajni igrač Totenhema sačekao je da se Benter izvuče iz ofsajda i poslao mu savršenu loptu, a ovaj je rutinski primirio i doneo svom timu i više nego zaslućen trijumf – 1:3.

Katastrofalna igra srpskih reprezentativaca. Loš odnos prema igri. Srbija je bila bez ideje i sasvim zasluženo izgubila u ovom meču u kome, ako ne računamo početak utakmice, nije ništa pokazala.