NEZAUSTAVLJIVI NOLE! Đoković nakon neizvesnog meča izašao kao POBEDNIK

Najbolji svetski teniser Novak Đoković savladao je Norvežanina Kaspera Ruda sa 2:0 u setovima (7:5, 6:3) i plasirao se u finale Mastersa u Rimu. Protivnik u finalu biće mu bolji iz duela Šapovalov - Švarcman.

printscreen

Đoković nastavlja pohod na titulu na Mastersu u Rimu, a nakon neivesnog meča, nova “žrtva” prvog reketa sveta bio je Kasper Rud.

Norvežanin je pružao veoma solidan otpor, pa je Novak morao da pronađe pravu formu i dobrano se potrudi kako bi slavio.

Meč je trajao dva sata i 12 minuta, a posebno neizvesno bilo je u prvom setu.

Poput meča sa Nadalom, Rud je pokazao da može da igra sjajan tenis i uz par sudijskih odluka, uspeo da izbaci srpskog tenisera iz ritma i zone komfora.

U trećem gemu prvog seta Norvežanin pravi brejk i stiče prednost. Delovalo je kao da će Rud uspeti da se odbrani od Novakovih naleta i sačuva prednost, ali je najbolji svetski teniser u najbolji momenat uspeo da vrati brejk i izjednači na 5:5.

Usledeo je maratonski 11. gem prvog seta, koji nakon 14 poena i tri odbranjene brejk lopte, pripada Đokoviću, koji stiče psihološku prednost i u narednom gemu pravi brejk i osvaja prvi set sa 7:5.

Nakon osvajanja seta,Rud nije želeo da se preda, već je pokušao maksimalno da oteža posao Đokoviću.

Tako smo videli gemove od 13 i od 15 poena, u kojima nije napravljen brejk.

Ipak, kako je vreme odmicalo, Novak je bio sve sigurniji u poenima, “pustio” ruku i poptuno preuzimao inicijativu.

U šestom gemu drugog seta Đoković je napravio brejk, poveo sa 4:2 i nagovestio da se Rudu bliži kraj u Rimu.

Norveški teniser uspeo je na svoj servis da spase dve meč lopte, ali je već u narednom gemu Novak potvrdio neizbežno – pobedu i plasman u finale Rima.

Protivnik u finalu biće mu bolji iz duela Šapovalov – Švarcman.