Nišikori nepremostiva prepreka za Viktora: Troicki eliminisan sa Mastersa u Rimu

Srpski teniser Viktor Troicki poražen je od Japanca Keija Nišikorija u dva seta u osmini finala Mastersa u Rimu.

Troicki je večeras u osmini finala poražen od Japanca Keija Nišikorija 2:0, po setovima 6:4, 6:3. Meč je trajao 90 minuta.

Ovo je bio peti međusobni duel japanskog i srpskog tenisera i četvrti trijumf Nišikorija, koji je trenutno šesti teniser sveta.

U prva tri gema prvog seta nije bilo prilika za brejk, a Japanac je u četvrtom propustio nekoliko prilika. Troicki je izjednačio na 2:2, a onda je je Srbin u sedmom gemu propustio da napravi brejk. Japanac je dobio gem na svoj servis i poveo 4:3, a onda je napravio brejk za 5:3. Nišikori je servirao za prvi set, ali je Troicki napravio brejk i smanjio na 5:4. Umesto izjednačenja, usledio je novi brejk Japanca za 6:4 i 1:0 u setovima.

Japanac je u drugom setu brzo stigao do 3:0. Troicki je smanjio na 3:1, a onda je napravio brejk za 3:2. Srbin je izjednačio na 3:3, a onda je Japanac osvoji tri gema i stigao do pobede.

Japanski teniser će u četvrfinalu igrati protiv boljeg iz meča Novak Đoković – Tomaš Beluči.