Ništa od Prve lige za atletičare: Srbija osvojila četvrto mesto na ekipnom Evropskom prvenstvu

Atletska reprezentacija Srbije zauzela je četvrto mesto u ukupnom plasmanu Ekipnog prvenstva Evrope u Rigi sa 186 boda.

Prvo mesto osvojili su Švajcarci sa 210 bodova, a plasman u viši rang sledeće godine izborili su i domaćini prvenstva Evrope Letonci sa 206,5 bodova.

Od srpskih atletičara, drugog dana takmičenja pobede su ostvarili Milan Ristić u disciplini 110 metara s preponama, Amela Terzić u disciplini 1.500 metara i Ivana Španović u skoku u dalj.

Ristić je pobedio u trci s vremenom od 13 sekudni i 80 stotinki, dok je Terzićeva stazu dugu kilometar i po prešla za četiri minuta, 28 sekundi i 99 stotinki.

Španovićeva je u pobedu Srbiji u skoku u dalj donela skokom od šest metara i 58 centimaetara.

U treću ligu Ekipnog EP ispali su Slovačka i Austrija, koja je osvojila svega 144 boda.