NOVI ŠOK ZA BAVARCE: Borusija posle preokreta rezervisala kartu za Berlin! (VIDEO)

Obamejang
print screen/you tube.com/Football Forever

Rezultatom 2:3, fudbaleri Borusije su eliminisali minhenski Bajern u polufinalu nemačkog kupa. Dortmund je na ovom susretu trijumfovao posle preokreta, jer su Bavarci na poluvremenu imali prednost od 2:1.

Borusija je već u 19. minutu stavila do znanja domaćinu da neće biti lak plen, a pogodak je postigao Marko Rojs. Prethodno je Dembele iskoristio grešku odbrane Bavaraca ali je njegov udarac ostao na stativi.

Usleidla je potom mnogo bolja igra domaćina, koji je golovima Martinesa i Humelsa do poluvremena potpuno preokrenuo.

U drugom delu hladan tuš za Bavarce. U 69. minutu je precizan bio Obamejang posle odličnog centaršuta Dembelea, a potom je isti igrač posle duže akcije Dortmunda, sjajno rešio jednu situaciju u kaznenom prostoru Bajerna i perfektnim udarcem pogodio za konačnih 3:2.

Finale je na programu 27. maja, a na Olimpijskom stadionu u Berlinu sastaće se Dortmund i Ajntraht iz Frankfurta.