Novicki piše istoriju NBA lige: Nemac dospeo na sedmo mesto večne liste najboljih strelaca (VIDEO)

Nemački košarkaš Dirk Novicki je u svojoj 17. NBA sezoni uspeo da dođe do sedmog mesta na listi najboljih strelaca najjače lige sveta, pretekavši Mozesa Melouna zahvaljujući nastupu protiv Bruklina koji je pao posle produžetka sa 88:96.

Iako su domaći imali sve u svojim rukama čitavo poluvreme i otišao na pauzu sa šest poena prednosti, Meveriksi su uspeli da se vrate u igru i na kraju treće četvrtine izjednače na 65:65.

Na kraju je bilo 82:82, pa je pobednik rešen u produžetku, u kom su se bolji snašli gosti.

Monta Elis je bio najefikasniji sa 19 poena, dok je Dirk Novicki dodao 15. To je nemačkom veteranu bilo dovoljno da zauzme sedmu poziciju na večnoj listi strelaca, preskočivši Mozesa Melouna.