Okliznula se i ‘Stara dama’: Juventus vodio na poluvremenu, pretposlednja Ćezena izvukla bod

Fudbaleri Ćezene i Juventusa odigrali su nerešeno 2:2 (1:2) u poslednjoj utakmici 23. kola italijanske Serije A.

Juve se okliznuo tamo gde je malo ko očekivao, na gostovanju pretposlednjoj ekipi Kalča iako je mogao do trijumfa sa penala.

Propisno je Ćezena namučila “staru damu” i povela u 17. minutu kada je Milan Đurić kaznio netipičnu grešku Andree Pirla i njegovo neprecizno dodavanje, ali je šampion već do kraja poluvremena napravio preokret.

Najpre je Pol Pogba idealno centrirao sa leve strane, a Alvaro Morata glavom prosledio loptu u mrežu u 27. minutu, a nedugo zatim je španski napadač takođe glavom spustio loptu u peterac gde se najbolje snašao Markizio i pobrinuo se za 1:2.

Znala je domaća ekipa da pripreti i u nastavku, pa je izjednačila u 70. minutu – strelac vodećeg gola Đurić je glavom spustio loptu do Brience, a on je iz prve sa ivice kaznenog prostora spoljnim delom kopačke pogodio donji levi ugao i naterao Bufona da drugi put kapitulira.

Malo je nedostajalo da Juventus odnese ceo plen, za šta je imao idealnu šansu devet minuta pre kraja. Fernando Ljorente je prilikom povlačenja sa Lukinijem iznudio penal, a Arturo Vidal je sa bele tačke promašio ceo gol i loptu poslao pored leve stative, pa je ostalo 2:2.