Opomena za Orlove: Danska ubedljiva u prijateljskom susretu sa Srbijom

Posle godinu dana i osam utakmica fudbalska reprezentacija Srbije doživela je poraz.

U prijateljskom meču na Parken stadionu u Kopenhagenu Danska je slavila pobedu rezultatom 3:0.

Srbija je bolje otvorila meč, pripretila na samom početku, ali je Danska nakon jedne greške odbrane Orlova dobila korner koji je izveden veoma dobro i nakon koga je tešku loptu volejem u gol poslao Mele. Igrao se 15. minut.

Prvih 45 minuta proteklo je u prilično izjednačenom ritmu, po nekoliko poluprilika na obe strane.

Već na startu drugog poluvremena Aleksandar Mitrović je imao odličnu priliku, ali nije bio precizan, a nakon toga je usledio pravi blic-krig Danaca.

Prvo je Lindstrem ostao sam ispred gola i poslao loptu iza Rajkovićevih leđa u 53. minutu, da bi samo četiri minuta kasnije gol postigao i Kristijan Eriksen.

Eriksen je tako postigao drugi gol od povratka u reprezentaciju nakon zastoja srca na Evropskom prvenstvu, ovoga puta bio je strelac baš na mestu na kome se sve i dogodilo.

Probao je Dragan Stojković različitim izmenama, napravio ih je ukupno šest. Povredu je doživeo Luka Jović.

Sledeći meč Srbija će igrati okviru novog izdanja Lige nacija i to kao domaćin protiv Norveške 2. juna. Kod kuće će Srbija u toj pauzi igrati i protiv Slovenije (6. jun), a zatim će 9. juna u goste Švedskoj, pa 12. juna Sloveniji.